Vietnam – jazyk a krajina

Posted by & filed under Vietnam Travel Guide.

Vietnam – jazyk a krajina

Vietnam nie je krajinou vojny ale krásnou a pokojnou krajinou. Po oslobodení a opätovnom zjednotení v roku 1986 sa z Vietnamu stalo atraktívne miesto pre turizmus a obchod. Od severu až po juh Vietnamu môžete vidieť množstvo rozličných krás, či už ide o topografiu, históriu, kultúru a ľudí alebo krásny výhľad.
Keď sa pozriete na mapu, môžete si všimnúť, že Vietnam sa nachádza v strede juhovýchodnej Ázie a má tvar písmena  S. Leží na indočínskom polostrove a jeho hranice sa spájajú s krajinami Čína, Laos, Kambodža a taktiež aj s východným morom a pacifickým oceánom na východe a juhu s dlhým pobrežím, ktoré sa tiahne 3,260 km. Krajina pokrýva oblasť 330,991 štvorcových km a jej celková dĺžka JE 1650 km (od najsevernejšieho bodu po najjužnejší).

Život obyvateľov Vietnamu ovplyvnilo niekoľko významných filozofií a náboženstiev. Prírodné zdroje Vietnamu ponúkajú nedotknutú prírodu, panenské pláže, krásne kopce a pohoria či pokojné rieky a pramene. Na druhej strane jeho dlhá história a jedinečná kultúra slúžia ako dodatočné lákadlá tak pre návštevníkov, ktorí prichádzajú prvýkrát, ako aj pre tých, ktorí sa sem pravidelne vracajú.

Populácia  Socialistickej republiky Vietnam je viac než 80 miliónov ľudí pričom mestská populácia tvorí asi 19,7%. Vo Vietname žije 43 etnických menšín. Ľudia Kinh (alebo Viet) predstavujú približne 90% populácie. Medzi hlavné etnické menšiny patria Thajci a etniká Tay, Muong, H´mong, Dao a Kmérovia.

Vietnamský jazyk je hlavným jazykom krajiny, avšak vo väčších mestách sa väčšinou dohovoríte aj po anglicky, francúzsky, nemecky a rusky. Vietnamský jazyk používa ako svoje písmo latinku.

Napr.: Xin chào (Ahoj, dobré ráno)

Všeobecné informácie o Vietname

Keďže vietnamské víza teraz vybavíte rýchlo a jednoducho, neexistuje dôvod, prečo Vietnam nenavštíviť a nespoznať tak krásu tejto krajiny a jej priateľských obyvateľov.

Comments are closed.