Vietnam – Miestne špeciality

Posted by & filed under Vietnam Travel Guide.

Vietnam – Miestne špeciality

Vietnam má množstvo špecialít a využíva zložité techniky prípravy pokrmov. Niektorí Vietnamci sú svetoznámi kuchári, pretože príprava jedál je vo Vietname povýšená na podobu umenia. Návštevníci v krajine nájdu množstvo reštaurácií.
Vo Vietname budete mať možnosť ochutnať až prekvapivo dobré pokrmy, ktoré nenájdete nikde inde na svete. Na stole pri tradičnom bankete nájdete množstvo špecialít, ktoré sú podávané veľmi efektne. Niektoré pokrmy sa pripravujú z darov mora, ako napríklad z kreviet, rýb, krabov a chobotníc. Dary mora sú vo väčšine západných krajín relatívne drahé, avšak vo Vietname sú lacné, nakoľko sú tu veľmi ľahko dostupné. Okrem toho, že si môžete vychutnať tradičné vietnamské jedlá, ako napríklad rezancovú polievku (Pho), bravčové klobásy (Gio lua), jarné rolky (Nem ran), rybie guľky (Cha ca) a podobne, môžete si vychutnať aj dostupné jedlá, ktoré pochádzajú z iných svetových krajín.

Všeobecné informácie o Vietname

Keďže vietnamské víza teraz vybavíte rýchlo a jednoducho, neexistuje dôvod, prečo Vietnam nenavštíviť a nespoznať tak krásu tejto krajiny a jej priateľských obyvateľov.

Related Posts

Vietnam – Čas

On

Vietnam – Čas Časová zóna: GMT/UTC +7 (rovnaká časová zóna ako Thajsko, Laos a Kambodža)… more →

Comments are closed.