Vstupné a výstupné požiadavky pre návštevníkov Vietnamu

Posted by & filed under Vietnam Travel Guide.

Vstupné a výstupné požiadavky pre návštevníkov Vietnamu

Aby ste mohli vstúpiť do Vietnamu, budete potrebovať platný pas, ktorý je platný ešte aspoň 6 mesiacov a vietnamské víza, dokument o vízovej výnimke alebo písomný schvaľovací list pre prevzatie víz po príchode. Víza alebo vízovú výnimku môžete získať ešte pred odchodom na vietnamskej ambasáde alebo konzuláte. Pre získanie schvaľovacieho listu musíte pred odchodom kontaktovať cestovnú kanceláriu. Americkí občania ohlásili, že existujú podvodné agentúry, ktoré zneužívajú dôveru ľudí.

V prípade, že do Vietnamu prídete bez vhodných víz, vízovej výnimky alebo schvaľovacieho listu pre prevzatie víz po príchode, vám nebude povolený vstup a podrobíte sa okamžitej osobnej deportácii. Vietnamské víza sú zvyčajne platný iba pre jeden vstup, pokiaľ cestovateľ špecificky nepožiada o víza pre viac vstupov, ktoré sú spoplatnené vyššou sumou. Ak plánujete Vietnam opustiť a znovu vstúpiť z inej krajiny, uistite sa, že máte víza pre viac vstupov. Ak budete mať jednorazové víza, bude potrebné, aby ste si pre opätovný vstup do Vietnamu znovu vybavili víza.

Buďte si prosím vedomí skutočnosti, že cestovatelia, ktorí si chcú vyzdvihnúť víza na letisku po príchode, musia uhradiť dva poplatky: 1) poplatok za kolok na letisku a 2) poplatok za spracovanie víz (tiež nazývaný servisný poplatok), ktorý sa hradí cestovnej kancelárii.

Ak plánujete Vietnam navštíviť po súši, musíte získať vietnamské víza, ktoré sa pripájajú k pasu. V tomto prípade prosím kontaktujte priamo vietnamskú ambasádu/konzulát, ktorý vám zabezpečia víza pre cestovanie po súši.

Aj v prípade, že máte platné víza, vám môže byť vstup do Vietnamu zamietnutý. Upozorňujeme vás, že vietnamské imigračné nariadenia vyžadujú, aby sa cudzinci vstupujúci do Vietnamu podrobili iba tým aktivitám, pre ktoré sú vydané ich víza. Ak zmeníte účel svojej návštevy, musíte od náležitého vietnamského úradu pre tento účel získať povolenie vopred.

Ak váš pas vo Vietname ukradnú alebo bude stratený, musíte získať náhradu pasu aj náhradu vietnamských víz. Ak ste v núdzovej situácii, kontaktujte prosím vašu ambasádu alebo generálny konzulát, ktorý vám môže vydať obmedzený náhradný pas v priebehu jedného dňa, avšak vietnamská vláda potrebuje 3 až 5 pracovných dní (po podaní žiadosti) pre vydanie náhradných víz.

Všeobecné informácie o Vietname

Keďže vietnamské víza teraz vybavíte rýchlo a jednoducho, neexistuje dôvod, prečo Vietnam nenavštíviť a nespoznať tak krásu tejto krajiny a jej priateľských obyvateľov.

Related Posts

Vietnam – Čas

On

Vietnam – Čas Časová zóna: GMT/UTC +7 (rovnaká časová zóna ako Thajsko, Laos a Kambodža)… more →

Vietnam - vstupné víza

Vietnam – vstupné víza

On

Iba občania vybraných krajín môžu navštíviť Vietnam bez vstupných víz. Medzi tieto krajiny patrí väčšina… more →

Comments are closed.